YARATILIŞ İNANCI TÜM DÜNYAYA YAYILIYOR!
DARWINİZM ÇÖKTÜ

HARUN YAHYA

Dünyanın dört bir yanından Darwinizm'in yıkılış haberleri geliyor!

‘‘Hak geldi, batıl yok oldu…'' (İsra Suresi, 81)

Önde gelen 34 ülkede yapılan kamuoyu araştırmaları; tüm dünyada yaratılış inancının çığ gibi büyüdüğünü ve evrim teorisinin yok olmaya başladığını göstermektedir. Bu ülkeler arasında evrime inananların en az sayıda olduğu ülke ise “Türkiye”dir.

Evrim teorisi, ortaya atıldığı tarihten bu yana çok yönlü propaganda yöntemleriyle insanlara telkin edilmiş, bunun neticesinde de konuyu araştırma imkanı olmayan kesimler tarafından geniş kabul görmüştür. Ancak günümüz bilimsel gelişmeleri karşısında evrim teorisi, tüm dayanaklarını yitirmiştir.

Bilimsel yayınları takip eden bir insan, evrim teorisinin büyük bir çıkmaz içinde olduğunu açıkça görebilir. Yapılan bütün araştırmalar, canlıların tesadüfler sonucunda meydana geldikleri yönündeki iddiaları tamamen geçersiz kılmıştır. Nitekim pek çok evrimci de artık, Darwinizm'in canlılığın oluşumunu açıklamasının mümkün olmadığını açıkça itiraf etmektedir.

Evrimciler geçmişteki teknolojinin ilkel olmasından istifade ederek toplumları -adeta bir büyü- gibi onlarca yıl aldatmayı başarmışlardı. Ancak başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada son 20 yıldır Darwinizm'e karşı çok kapsamlı bir ilmi mücadele verilmektedir. Bu mücadelenin vesile olmasıyla insanlarımız evrimcilerin aldatmacaları konusunda bilinçlenmiş, etrafımızı saran yaratılış delilleri hakkında bilgi sahibi olmuşlardır. Bu ilmi mücadele, dünya çapında da etkisini göstermektedir. Nitekim yakın dönemde yaşanan gelişmeleri biraraya getirdiğimizde dünyada son derece önemli değişikliklerin meydana geldiğini gözlemleyebiliriz.

Özellikle son haftalarda yerli ve yabancı basında ardı ardına çıkan bazı haberler bu değişimi açıkça ortaya koymaktadır. Çeşitli kamuoyu araştırmalarının sonuçları, dünya genelinde çok kuvvetli bir yaratılışçılık akımının var olduğunu ortaya koymuş ve bu durum evrimcileri büyük bir telaşa düşürmüştür. Elde edilen istatistikler insanların artık evrime inanmadıklarını göstermektedir. Bununla birlikte pek çok ünlü bilim adamının, tüm canlılığın yaratılmış olduğunu kabul ederek Allah'a yönelmeleri, evrim teorisinin yolun sonuna geldiğini ve günden güne taraftarlarının sayısının azaldığını gösteren çarpıcı bir başka gelişme olmuştur. Bu değişime vesile olan faktörler arasında uzmanlarca dikkat çekilen ortak nokta ise evrim teorisinin geçersizliğini ortaya koyan bilimsel çalışmaların kalitesi, çeşitliliği ve yaygınlığı olmuştur. Dünya basınının gündeminde bir süredir sıcak bir yer tutan yaratılış inancının güçlenmesi ve insanların din ahlakına yönelmelerine ilişkin son dönemde yayınlanan bazı çarpıcı haberleri aşağıda sizler için biraraya topladık.

Son yıllarda yaşanan bazı önemli gelişmeler, materyalizmin büyük çöküşüne hız kazandırdı. Materyalizmin çöküşü beraberinde evrim teorisinin de sonunu getirdi. Bu gelişmelerden bazıları şöyledir:

* Işık hızını aşma amacıyla deney yapan bilim adamları, tüm bilimsel kabulleri altüst eden bir bulguyla karşı karşıya geldiler. Işık hızının kat kat aşıldığı bir deney ortamında, deneyin sonucunun sebebinden daha önce gerçekleştiğine hayretle şahit oldular. Bu, 19. yüzyılda materyalist temellere dayanarak ortaya atılan "nedensellik" iddiasının çürümesi anlamına geliyordu. Bir gazete manşetinde konu "sebepsiz sonuç olabileceği ve bir olgunun sonunun, başından önce meydana gelebileceği kanıtlandı" diye özetlendi. Gerçekten de bir olayın sonucunun, sebebi gibi gözüken olaydan önce gerçekleşmesi, tüm olayların ayrı ayrı yaratıldığının bilimsel bir delilidir ve materyalist dogmayı tamamen yıkmaktadır.

* İnsanın gen yapısını çözmek için yürütülen İnsan Genomu Projesi sonuçlandı ve Allah'ın canlıları ne denli üstün bir yaratılışla var ettiğini ortaya koyan "genetik bilgi"nin detayları insanlığın önüne serildi. Bugün bu projenin sonuçlarını inceleyen, tek bir insan hücresinde binlerce ansiklopedi sayfasını dolduracak kadar bilgi saklandığını öğrenen her insan, bunun ne kadar büyük bir yaratılış delili olduğunu kavramaktadır.

DARWİNİZM'İN YIKILIŞ HABERLERİ

Evrim karşıtları, Avrupa'da da artıyor

Bilim dünyasının önemli dergisi “Nature”, yayınladığı özel raporda yaratılış hareketinin en güçlü olduğu ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekti.
Nature ,23 Kasım 2006

Dünyaca tanınmış bilim dergisi Nature'ın 23 Kasım 2006 tarihli sayısında “Evrim Karşıtları Avrupa'da Profillerini Yükseltiyorlar” başlıklı özel bir haber yayınlandı. Haberde İtalya, Almanya, Polonya, Fransa ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerindeki okulların müfredatlarında evrim ve yaratılış konularının ne şekilde yer aldığı ele alınıyordu. Haberde Bilim Araştırma Vakfı'nın Türkiye'deki çalışmalarına da yer verilmişti:

“...Hareketin en güçlü olduğu yer Avrupa Birliği'ne girmeye hazırlanan Türkiye'dir... Ana yaratılışçı organizasyon, Bilim Araştırma Vakfı, önde gelen Amerikan yaratılışçıları konferans vermeleri için sık sık Türkiye'ye davet etmekte...”

Haberde ayrıca, Almanya'daki bazı okullarda Yaratılış gerçeğinin öğretilmesinden kaynaklanan tartışmaya ve İtalyan Milli Eğitim Bakanı Letizia Moratti'nin isteğiyle evrim teorisinin ortaöğretim müfredatından çıkarılmasının ardından yaşananlara yer verilmiş. Rusya'daki yaratılış gerçeğini savunan grupların yürüttükleri araştırmalardan da örnekler verilen haberde, özellikle İngiltere'de yaratılışı savunan kişilerin sayısının hızla arttığı belirtilmektedir:

“Evrim hakkında yaygın olarak ders vermiş olan, Londra Üniversitesi Koleji'nden egenetikçi Steve Jones, yaratılışçı grupların artan etkilerinden endişelenenlerden birisi. “Evrimle ilgili olarak geçen 20 yılda 100 binden fazla İngiliz okul öğrencisinin önünde konuştum,  ancak bu zaman zarfında, bana yaratılışçılıkla ilgili hiç soru sorulmadı. Ancak geçen birkaç yıldır, nereye gitsem bu sorularla karşılaşıyorum.””

Jones, haberin sonunda Avrupa ülkelerinde evrim teorisinin hiçbir zaman ABD'deki gibi güç kaybetmeyeceğine, her zaman evrimin güçlü kalacağına inandığını, ancak Türkiye için aynı duyguları taşımadığını dile getirmektedir.

Darwinist genetikçi  Steve Jones Türkiye'de Darwinizm'in konumunu  kastederek evrimin çöktüğünü şöyle açıklıyor: “...Türkiye için çok umutlu  değilim...”

Yaratılış Müzeleri ve Küresel Yaratılışçılığın  Yükselişi

Dünyanın en önde gelen bilim merkezlerinden biri olan Harvard Üniversitesi de "dünyada yaratılışçılığın giderek güçlendiği ve bunun küresel merkezinin de Bilim Araştırma Vakfı'nın çalışmaları olduğu" saptamasında bulunuyor. “The Creationists, from Scientific Creationism to Intelligent Design” (Yaratılışçılar, Bilimsel Yaratılışçılıktan Akıllı Tasarıma) isimli kitabın yeni baskısında BAV'ın yaratılış gerçeğini anlatan çalışmalarına özel bir bölüm ayrılmış. Üniversiteye ait bir sitede yer alan “Yaratılış Müzeleri ve Küresel Yaratılışçılığın Yükselişi” başlıklı haberde, söz konusu kitapta geçen bölüm şu ifadelerle özetleniyor:

Alışılmadık bir olay son zamanlarda sürekli önümüze çıkıyor: Yaratılış Müzesi. Amerika'nın ilk yaratılış müzesi bu baharda Kentucky eyaletinin Petersburg kentinde açılacak. 26.4 milyon dolarlık tesis, robot dinozorlar ve özel efektlerle dolu son teknoloji bir tiyatroya sahip olmakla övünecek. Tüm bunların amacı ise ziyaretçilere Allah'ın dünyayı tam olarak Kutsal Kitap'ta anlatıldığı şekilde yarattığını öğretmek.

Ancak bu sadece ABD'yle de sınırlı değil. Türkiye çapında küçük yaratılışçı müzelerin açıldığı bir kampanyanın da gösterdiği üzere, bugünlerde herşey gibi yaratılışçılık da küreselleşiyor. (İstanbul'da bir kebap restoranında yer alan tipik bir örneği ziyaretçileri Charles Darwin'in kanlar damlayan bir portresiyle karşılıyor).

Matt Mossman, Seed dergisinin bu ayki sayısında şöyle yazmış:

"Bilim Araştırma Vakfı (BAV) en son kampanyasında, Türkiye'nin her yanındaki alışveriş merkezlerinde, restorantlarda ve kamu binalarında 80'in üzerinde müze açtı. Bu müzeler, fosillerle, posterlerle ve istekli gönüllülerle dolu. Adnan Oktar'ın arkadaşları, yoldan geçenleri Evrim'in biyolojinin kompleksliğini açıklamaya yetmediği ve Allah kelamına aykırı olduğu konusunda bilgilendirme gibi yöntemler kullanıyorlar.”

Bilim Araştırma Vakfı, web sitelerinde de sergilendiği gibi son derece gelişmiş bir operasyonu yürütüyor. Mossman'a göre sitede, internetten indirilebilen hazır PowerPoint sunumları ve öğrencilerin evrim aşığı öğretmenlerini sıkıştıracakları sorular da yer almakta. ABD ve Türkiye'nin ötesinde, İngiltere'de ve özellikle güçlü göründükleri Avustralya'da yaratılışçı haraketler olması küresel bir eğilime işaret ediyor.

“Yaratılış Atlası”

Yaratılış Atlası,okuyuculara, "Biz evrim geçirmedik, yaratıldık." diyen milyonlarca yıllık fosillerin bazı örneklerini yakından tanıma fırsatı sunuyor.

Dünyanın en büyük haber ajanslarından biri olan İngiliz Reuters, 22 Kasım 2006 tarihinde Tom Heneghan'ın bir yorumunu yayınladı. (Reuters Haber ajansının haberleri günde yaklaşık 1 milyar kişiye ulaşmaktadır.) “Yaratılışçılık Darwin ihtilafı Türkiye'deki Müslümanları Değiştirdi” başlıklı haberde, yazar Harun Yahya'nın evrim konulu çalışmalarına ve Türkiye'de evrim inancının son yıllarda ne kadar gerilediğine yer verildi. Bu yorum, aralarında ABD'nin en önemli gazetesi olan Washington Post'un da yer aldığı çeşitli gazetelerde, MSNBC, YahooNews, AolNews gibi dünyanın en çok ziyaret edilen haber sitelerinde çok geniş yankı buldu. Yazıda yer alan yorumlardan bazıları ise şu şekildeydi:

“... Cömertçe resimlendirilmiş “Yaratılış Atlası” Türkiye'deki okul ve kütüphanelerde gizemli bir şekilde ortaya çıkıyor. Ve Darwinizm'in terörün gerçek kökeni olduğunu iddia ediyor.

Ücret istenmeden postayla gelen büyük formatlı, fotoğraflarla dolu, kolay okunan yazılar içeren, 768 sayfalık kuşe kağıttan oluşan bu kitap, dünyanın içindeki bütün türlerle beraber Allah tarafından yaratıldığını kanıtlamak için hazırlanmış.

İlk bakışta, dünyanın Eski Ahit'te  söylendiği gibi altı günde yaratıldığını iddia eden Amerika'daki Hıristiyan köktenci olan yaratılışçıların çalışması olabileceği zannediliyor.

Ancak yazarın adının Harun Yahya olması, kitabın içinden bir sürpriz ortaya çıkarıyor. Bu İslami yaratılışçılıktır. Bu hareket, çoğunluğu Müslüman olan Türkiye'de üslenmiş ve Amerika'daki yaratılışçıların ancak hayal edebileceği bir etkiye sahip.

Yaratılışçılık burada o kadar geniş oranda kabul ediliyor ki; Türkiye en son 34 ülkede yapılan, evrimin halk arasında benimsenme yüzdesini ölçen bir ankette sonuncu oldu. Türkiye bu ankette sıralamada Amerika'nın hemen ardında yer aldı.

Harun Yahya'nın "Yaratılış Gerçeği"ni gözler önüne seren son eseri “Yaratılış Atlası”, toplam  7 cilt ve 5600 sayfadan oluşuyor. Evrim teorisinin geçersizliğini her yönden ele alan bu eserin içerik   ve baskı kalitesi bakımından dünyada başka bir benzerinin bulunmadığı belirtiliyor.

Dinin Etki Derecesi

Kuran, Allah'ın bu dünyayı 6 günde yarattığını ve ilk insan Adem'e balçıktan şekil verdiğini söylüyor.

1985'te lise bilim ders kitaplarına evrim teorisine alternatif olarak yaratılış üzerine bir paragraf eklendi.

1990'ların başında önde gelen Amerikan yaratılışçıları Türkiye'de muhtelif anti evrimci konferanslarda konuşmak için geldiler.

Darwin ve Terör

O zamandan beri, bu ortamda açık politik mesajlı anti Darwinci kitaplar ortaya çıktı.

Yaratılış Atlası'nın 500'den fazla sayfasında yer alan fosillerin ve günümüz yaşayan canlı örneklerinin şahane resimleri, Allah'ın bütün canlıları yarattığını ve evrimin hiçbir zaman gerçekleşmediğini ispatlamak maksadıyla sunuluyor.

Ondan sonra “en uygunların hayatta kalmasını” vurgulayan Darwinizm'in ırkçılık, Nazizm, komünizm ve terörizme fikri dayanak olduğunu tartışan uzun bir kitap uzunluğunda bir makale geliyor.

Kitap “Dünyamızı saran terörün kaynağı hiçbir İlahi din değil; ateizm ve onun zamanımızdaki dışa vurumu olan komünizm ve terörizmdir” diyor.

Bir İstanbul okulu beklenmedik şekilde yakın zamanda kitaplardan 3 tane almış. “İhtişamlı fotoğraflarla çok iyi hazırlanmış, yaratılışın anlatılmasının son derece şık bir aracı.” diyor bir okul müdürü.

Bu kitapların arkasındaki itici güç Adnan Oktar'dır. Kendisi Harun Yahya takma adıyla geçtiğimiz on yılda birçok kitap yayınladı.
Missouri'deki Truman State Üniversitesi'nde fizikçi olan Türkiye doğumlu Taner Edis, “Harun Yahya, medya tabanlı gözde bir yaratılışçılık akımı oluşturmayı başardı.” diyor.

Harun Yahya Türkçede 200'ün üzerinde ve çoğu 51 dile çevrilmiş kitaplar ortaya koydu.

Adnan Oktar'ın çalışmaları dünyadaki İslami kitapçılarda bulunabiliyor ve ücretsiz olarak internetten indirilebiliyor.”

Yaratılış konulu Çalışmalar American Scientific Dergisinde >>>