EN SON DELİL:

DEVEKUŞU ARAŞTIRMASI
DİNO-KUŞ HİKAYESİNİ ÇÜRÜTÜYOR

HARUN YAHYA


Dr. Feduccia: Yeni araştırması 'dino-kuş' efsanesini gömmeye yeterli.

"Kuşlar dinozorlardan evrimleşti" teorisine en son darbe devekuşlarının embriyolojisi üzerine yapılan bir araştırmadan geldi.

Chapel Hill'deki Kuzey Carolina Üniversitesi'nden Dr. Alan Feduccia ve Julie Nowicki bir dizi canlı devekuşunu araştırdılar ve bir kez daha kuşlar ve dinozorlar arasında herhangi bir evrimsel bağ olamayacağı sonucuna vardılar. AAAS (American Association for the The Advancement of Science) kuruluşuna ait bilimsel gelişmelerin aktarıldığı bir "Eurekalert" isimli internet sitesinde bu konuda şu rapor yayınlandı:

Kuzey Carolina Üniversitesi eski biyoloji kürsüsü başkanı Profesör Feduccia, "Kuşların atası ne ise, bunun theropod dinozorlarının üç parmaklı elleri yerine beş parmağı olması gerekir" dedi... "Bilim adamları dinozorların bir, iki ve üç parmaklı 'eller' geliştirdikleri konusunda hemfikir... Bizim devekuşu yumurtaları üzerinde yaptığımız araştırmalar ise neticede kuşlarda insanlardaki orta ve yüzük parmaklarına eşdeğer sadece iki, üç ve dört parmak geliştiğini gösterdi, ayrıca bunu ispatlayacak resimlerimiz de var" dedi. " Bu dinozorların modern kuşların atası olduğunu iddia edenler için yeni bir problem oluşturuyor . Örneğin iki, üç ve dört parmaklı bir kuş eli nasıl olur da yalnız bir, iki ve üç parmaklı bir dinozor eline evrimleşir? Bu neredeyse imkansızdır ."(i)

Aynı raporda Dr. Feduccia "kuşlar dinozorlardan evrimleşti" teorisinin geçersizliği ile ilgili önemli yorumlarda bulunuyordu:

Dr. Feduccia "Bu teori hakkında üstesinden gelinemez problemler var" dedi. "Bizim bildirdiklerimiz ötesinde, kuş-benzeri dinozorların 150 milyon yaşındaki bilinen en erken kuştan 25 milyon ile 80 milyon yıl sonra ortaya çıkmasıyla ilgili bir zaman problemi var."

Feduccia, eğer bir kişi mikroskop altında bir tavuk ve dinozor iskeletini incelerse, detaylı ve ince bir gözden geçirmenin birçok farklılığı ortaya çıkartacağını söyledi. Örneğin theropod dinozorların kıvrılmış, testere dişleri vardı, fakat en erken kuşların düz, testere gibi olmayan çivi benzeri dişleri vardı. Ayrıca diş implamantasyonu ve yenilenmesi konusunda farklı bir yöntemleri vardı. (ii)

Bu delil bir kez daha "dino-kuş" varsayımının sadece bir başka Darwinist efsane olduğunu gösterimektedir: Darwinizm, yalnızca materyalizme olan dogmatik bir bağlılık adına desteklenen bir efsanedir.

.

Dipnotlar

-i - David Williamson, "Scientist Says Ostrich Study Confirms Bird 'Hands' Unlike Those Of Dinosaurs", EurekAlert, 14-Aug-2002, http://www.eurekalert.org/pub_releases/2002-08/uonc-sso081402.php
ii - David Williamson, "Scientist Says Ostrich Study Confirms Bird 'Hands' Unlike Those Of Dinosaurs", EurekAlert, 14-Aug-2002, http://www.eurekalert.org/pub_releases/2002-08/uonc-sso081402.php