בדיקת רטיבות

כיצד לבדוק רטיבות?

אם אתה מעוניין להבטיח שהנכס שלך יבש ונקי מעובש, ייתכן שאתה תוהה כיצד לבדוק לחות. בדיקת רטיבות כולל בדיקות רבות ושונות שיעזרו לכם לזהות אזורים הרגישים ללחות. שימוש בפרופיל לחות, בשילוב עם בדיקות חזותיות פנימיות וחיצוניות, יעזור לך לקבוע את הגורם לבעיה. אבל מה הן העלויות של בדיקה לחה? וזה שווה את זה? המשך לקרוא כדי לגלות.

מה כוללת בדיקת רטיבות?

בטח תהיתם: מה כוללת בדיקת רטיבות? ובכן, המחיר עבור הבדיקה תלוי במספר גורמים. אם אינך בטוח איזה סוג של בעיה לחה יש לך, כדאי לפנות למומחה. בדיקה תגלה את מלוא היקף הבעיה ותמליץ על אפשרות הטיפול הטובה ביותר. זה חיוני כדי לקבל בדיקת רטיבות ממומחה מוסמך לחלוטין, כמו מודד לחות פחות מנוסה עלול לאבחן את הבעיה, אשר יגרום לך הוצאות מיותרות ואי הנוחות. תזדקק לסוקר לחות מוסמך או למודד לחות מוסמך, לכן הקפד לבחור מישהו עם רמת הסמכה זו.

בנוסף לבדיקת המבנה ומצב המבנים הפנימיים, מודד לחות יחפש כל תכונות יוצאות דופן שיכולות להצביע על כך שהבית רגיש ללחות. הם גם יבדקו את הקישוטים והמרזבים החיצוניים, ויבדקו אם יש סדקים בציפוי העיבוד החיצוני. במהלך הבדיקה, המודד שלך עשוי להבחין גם בפגיעה בקירות החיצוניים, כגון צבע מתקלף או לוח גבס מתדרדר.

מומחה לבדיקת רטיבות יהיה הראשון להסתובב הנכס כדי להבין איך הנכס נבנה. הוא גם יחפש פגמים או חורים גלויים בעיבוד. מומחה לבדיקת רטיבות שלך עשוי גם לשאול אותך שאלות לגבי הבעלים הנוכחי והאם נתקלת בבעיה מזה זמן. במהלך הבדיקה, אתה יכול לצפות דוח המדגיש את הגורמים הספציפיים של לחות ואת הדרכים הטובות ביותר לתקן אותם. אם הבעיה היא תוצאה של רשלנות של הקבלן, אז מומחה לבדיקת רטיבות שלך יציע כיצד לתקן את זה.

איך בודקים רטיבות?

כדי לבדוק אם יש רטיבות, הניחו יריעת ניילון עבה על הרצפה. זה לא חייב להיות גדול במיוחד – גיליון של 1 מטר על 1 מטר יעבוד בסדר גמור. הסדין צריך להיות אטום על הרצפה צריך לייצר חרוזי מים לאחר 24 שעות. משמעות הדבר היא כי יש הצטברות של אדי מים, אשר יכול להפריע הידבקות של מערכת ציפוי. הדרך הטובה ביותר להבטיח שמערכת הציפוי לא תושפע מלחות היא לפתור את הבעיה מוקדם.

אם אתה יכול להריח ריח מעופש, אז יש לך סימן מוקדם של לחות. ניתן למצוא מלחי גבס על ידי שטיפת לבנים וספיגתם לטיח. טפט יכול גם להפיק צליל גריסה כשנוגעים בו. כל אלה הם סימנים של לחות, והוא יכול להיות מזוהה על ידי מודד מומחה. לאחר שתזהה את הסימנים הללו, תוכל למצוא את הגורם ללחות. ניתן ליישם טיפול לחות מקצועי בכדי לחסל את הבעיה.

מד ההתנגדות הוא ציוד חשוב למדידת רטיבות. ההתנגדות שהוא מודד פרופורציונאלית לכמות הלחות בעץ. לכן, ככל ההתנגדות, לחות יותר יש. בקיצור, מדי לחות נועדו למדוד את כמות הלחות בעץ. ככל שיש יותר לחות בדגימת עץ, כך ההתנגדות החשמלית שלה גדולה יותר. ההתנגדות של המוליך החשמלי עולה עם לחות מוגברת.

האם זה כדאי לעשות בדיקת רטיבות?

אמנם זה לא סביר כדי למנוע בעיית לחות, חשוב לקבל את זה בדק כאשר אתה קונה. ככל שהבעיה לא מתוקנת יותר, כך היא יקרה יותר לתיקון. כמו כן, אינך רוצה להציע הצעה על בית עם לחות רק כדי לגלות שלא כדאי לתקן לאחר שעברת לגור. בדיקת רטיבות תגרום לך להרגיש יותר בנוח בעת הצגת הנכס, והוא עשוי אפילו לשכנע את המוכר לתקן את הבעיה הלחה לפני שתעשה זאת.

מודד לחות יבקר בנכס כדי לבדוק את תכולת הלחות שלו ולהעריך את נזקיו. הם ירשמו את רמות הלחות באופן שיטתי ברחבי הבניין, תוך התמקדות בכל האזורים שהדגשת בשיחה הראשונית שלך. הם גם ישאלו אותך שאלות לגבי החששות הלחים שלך וההתפתחויות ברמות הלחות לאורך זמן.

מודד לחות יוכל גם לזהות בעיות שעלולות להיות מסוכנות. עובש שחור, למשל, מזיק מאוד למערכת הנשימה. בודק לחות גם יכול לייעץ לך כיצד לתקן את הבעיה. ישנם מספר טיפולים לבעיה זו, כולל ייבוש לחץ, ייבוש יניקה והסרת לחות בחדר. בהתאם לסוג הלחות, יתכן שיהיה צורך לטפל בנכס כולו.